Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 13462061



*

nr 1346 2061


Oscar Reutersvärd

(1915-2002), Sverige


Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sweden. Signed, "perspective japonaise". Subject: 30x22cm,


INDIAN INK DRAWING, Signerad, "perspective japonaise". Motivet: 30x22cm


Oscar Reutersvärd, born 1915, dead 2002, Swedish painter, draughtsman and sculptor.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday September 7 2020
at 18:33:15



  • Artist/Designer

Oscar Reutersvärd

Oscar Reutersvärd, born 1915, dead 2002, Swedish painter, draughtsman and sculptor.

Read more about Oscar Reutersvärd
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr